Ceram objekt s.r.o

Keramické provětrávané fasádní systémy

Právě se nacházíte: ceramobjekt.cz - Keramické fasády - Technické informace - Hydrotect - HT úprava

Hydrotect - HT úprava

1. Hydrofilní efekt  HT úpravy

Všude obsahuje vzduch rozdílně velké množství různorodých nečistot, od normálního prachu po olej obsahující látky znečišťující životní prostředí.  Usazují se na fasádě nebo se dostávají s deštěm na fasádní desky.Při dešti se jeho kapky spojují do rovnoměrného vodního filmu. Hydrofilní(vodu přitahující) HT vrstvy způsobuje, že částečky prachu a nečistot mohou být odplaveny dešťovou vodou.Vytvořený vodní film stéká rovnoměrně dolů a smývá nečistoty z jednotlivých desek. Se stékající vodou jsou všechny nečistoty automaticky a bez cizí pomoci nebo přidání čistících prostředků smyty z celé fasády.

samočištění.JPG

Samočisticí , protože déšť všechno smyje

HT úprava funguje na principu super hydrofilie díky fotoaktivitě.          UV světlo aktivuje titandioxid v HT vrstvě na keramické desce a snižuje povrchové pnutí vody. Prší-li na HT-keramiku, vzniká extrémně nízký kontaktní úhel menší než 5° mezi povrchem destičky a vodou. Hydrofilní ( vodu přitahující ) efekt vrstvy vytváří silnou adhezní sílu. Místo odkapávání, se vodní kapky rozdělují jako rovnoměrný film. Nečistoty jsou vodou odplavovány a proto jsou svislé nebo šikmé plochy automaticky omyty. Tak funguje samočisticí efekt KerAion HT. Opačnou cestou jde hydrofobní ( vodu odpuzující) princip působení efektu Lotus. Nevýhoda tohoto efektu : Hydrofobní vrstva  na keramickém povrchu je při mechanickém používání rychle zničena a neúčinná.

2. Antibakteriální efekt  HT

Organické látky se mohou přechodně na povrchu keramické desky nahromadit. Tyto nečistoty jsou ihned napadány stále trvajícím antibakteriální působením HT. Fotokatalytická reakce HT vrstvy rozkládá organické nečistoty. Titandioxid, katalyzátor v HT systému, vytváří už při minimálním působení světla z okolního vzduchu aktivní kyslík.Aktivní kyslík působí ihned a trvale. Bakterie a viry jsou z 99% zničeny, organické části nečistot oxidují a rozpadají se. S dalším deštěm jsou v důsledku hydrofilního působení automaticky smyty.

antibakteriální.JPG

Samočisticí, protože organické se rozpadá

Už malé množství UV světla vyvolá na povrchu desky s Hydrotect úpravou rozpad nečistot. Fotokatalýza HT vrstvy přeměňuje vodu a kyslík ze vzduchu na aktivní kyslík, který oxiduje a rozkládá organické látky, bakterie a viry. Povrch HT působí bakteriocidně a zabraňuje tvorbě řas , napadení houbou a mechem. Výzkumy dokazují, že 99% všech bakterií odumírá během 30 minut. Jsou rychleji ničeny, než se rozmnožují.

Tento efekt kromě toho způsobuje, že i nejneústupnější nečistoty, jako tuk nebo olej, mohou být umyty čistou vodou.

3. Trvalý efekt  HT

Trvanlivost.JPG

Samočisticí síla, která dlouho vydrží

HT vrstva se vypaluje jako poslední vrstva v jednom pracovním procesu. Samotným okem není rozpoznatelná, ale přesto vysoce účinná. Patentované složení a speciální aplikační technika spojuje nános tak trvale, že drží tak dlouho jako samotná keramická deska s glazurou.

Všechny vlastnosti keramického povrchu desky zůstávají zachovány. Ke srovnání: Na zatížení, jaké vzniká při silném provozu na podlaze, je HT-vrstva necitlivá. Tato extrémní odolnost odlišuje HT zásadně od hydrofobních vrstev, které například využívají efekt Lotus.

4. Šetřivý efekt HT úpravy

U HT povrchů nevznikají žádné náklady na čištění. Normální fasády požadují hned po krátkém čase intenzivní péči a údržbu, aby zůstaly pěkné.

setrivost.JPG

Samočisticí síla, která nestojí ani halíř

Samočištění s  HT úpravou funguje s deštěm a sluncem. Elementy, které nestojí ani halíř. Když mají běžné fasády zůstat dlouho pěkné, vznikají pravidelné náklady na čištění a údržbu. Mzda, náklady na energie a náklady na čisticí prostředky, které dodatečně zatěžují životní prostředí, se sečtou na sumy,  které u  fasád s HT úpravou kompletně odpadají.

Samočištění s  HT povrchem funguje se silou deště a slunce, stále bezplatně. Výzkumy ukázaly, že samočištění HT desek se zachovává trvale, zatímco schopnost čištění u normálních desek s nárůstem vrstev nečistot a ničivými vlivy životního prostředí naproti tomu klesá. Další argument, aby se s tímto inovativním materiálem vytvářely trvale čisté fasády.

 

 

Co nabízíme

  • Komplexní dodávku keramických obkladových desek z tažené kameniny v glazovaných i neglazovaných úpravách v rozličných formátech
  • Individuální přístup ke každému projektu možností zakázkové výroby úpravy povrchu,barvy i formátu
  • Snadno čistitelný povrch fasády se samočistíci speciální úpravou HT, která kladně působí na životní prostředí
  • Poskytnutí vzorků s možností vytvoření modelu fasády 1 : 1
  • Hledání optimálního ekonomického řešení v mezích sortimentu
  • Použití osvědčených souvisejících komponentů pro zavěšené fasády
  • Zkušenosti a desítky realizovaných objektů v Česku od roku 1992

Na spolupráci se těší

Jaroslav Matějovský
e-mail: matejovsky@ceramobjekt.cz
Tel.: +420 602 238 561

NOVINKA suchá pokládka dlažeb 2021

Pro různá obchodní centra ideální řešení výměny dlažeb
         

Všechna práva vyhrazena. 2010 © Ceramobjekt.cz

www.ceramobjekt.cz
Černomořská 10, 101 00 Praha 10